SMZ18/25
Mikroskop stereoskopowy Nikon SMZ25/SMZ18 spełnia wymagania nowoczesnej nauki łączącej odkrycia na poziomie molekularnym z wynikami badań komórkowych, tkankowych i organizmów.
Dziedziny te mają coraz większe zapotrzebowanie na systemy obrazowania, które obejmują skalę przestrzenną od pojedynczych komórek do całych organizmów.
Duży współczynnik powiększenia nawet do 25:1.
Innowacyjny system optyczny znany jako Perfect Zoom System zapewnia pierwszy na świecie współczynnik powiększenia 25:1 (zakres zoomu: 0,63x – 15,75x). Nawet z obiektywem 1x SMZ25 przechwytuje obraz 35 mm i jednocześnie dostarcza mikroskopijne szczegóły.
Wysoka rozdzielczość w obu ścieżkach oka i minimalne aberracje w całym zakresie zoomu. Przełomowa konstrukcja mikroskopu stereoskopowego Perfect Zoom System dynamicznie zmienia odległość między dwiema osiami optycznymi wraz ze zmianą współczynnika powiększenia. Dzięki temu światło maksymalnie wnika do układu optycznego przy każdym powiększeniu.
Obiektywy z serii SHR Plan Apo oferują wysoką rozdzielczość 1100LP/mm (obiektyw 2x przy maksymalnym powiększeniu), zapewniając super-wyraźne obrazy w realistycznych kolorach.
Auto Link Zoom (ALZ) automatycznie dostosowuje współczynnik powiększenia, aby zachować to samo pole widzenia podczas przełączania obiektywów. Ta funkcja umożliwia płynne przełączanie między obrazowaniem całego organizmu przy małych powiększeniach a szczegółowym obrazowaniem przy dużych powiększeniach.
Mikroskop stereoskopowy Nikon SMZ25 jako pierwszy na świecie wykorzystuje soczewkę typu fly-eye na nasadce epi-fluorescencyjnej. Ta innowacyjna konstrukcja zapewnia jasne i równomierne oświetlenie nawet przy małych powiększeniach, co daje bezkompromisową jednolitość jasności w szerokim polu widzenia.
Nowatorski system optyczny firmy Nikon niesamowicie poprawia stosunku sygnału do szumu S/N nawet przy dużych powiększeniach. Umożliwia to uchwycenie sygnałów o niskiej fluorescencji i wrażliwych na światło zdarzeń jak np. podział komórek. Zastosowanie krótkofalowego obiektywu o wysokiej transmisji w połączeniu z innowacyjną przystawką epi-fluorescencyjną poprawia sygnał i redukuje szumy w obrazach fluorescencyjnych. Dzięki temu mikroskop SMZ18/25 jest w stanie lepiej wykrywać sygnał emisyjny niż konwencjonalne stereoskopowe mikroskopy fluorescencyjne.
Podstawa LED DIA Base z wbudowanym oświetlaczem OCC generuje minimalną ilość ciepła, zużywa bardzo mało energii i jest długowieczna.
Opracowany przez firmę Nikon nowatorski system oświetlenia OCC (ukośny kontrast koherentny) zapewnia – w porównaniu z konwencjonalnym oświetleniem przechodzącym bezpośrednio od dołu – spójne światło w kierunku ukośnym, dając kontrast bezbarwnym i przejrzystym strukturom próbek. Takie oświetlenie może wzmocnić kontrast nierównych powierzchni, np. embrionów. Oświetlaczem OCC można łatwo sterować za pomocą dźwigni przesuwnej z podziałką, dzięki której użytkownik może zapisywać i odtwarzać pożądane poziomy oświetlenia. Dodatkowo płytkę OCC można włożyć do jednostki oświetlającej z przodu i z tyłu, a następnie obserwować obrazy o różnym kierunku cieni.
Panel zdalnego sterowania przeznaczony zarówno do użytku prawą, jak i lewą ręką zapewnia łatwy dostęp do elementów sterujących zoomem i ostrością. Panel zawiera monitor LCD z regulowanym podświetleniem, który dostarcza łatwo widocznych informacji o współczynniku powiększenia, obiektywie, kostce filtra i jasności LED DIA.
Umieszczenie wszystkich tych funkcji w kompaktowym korpusie zoomu przyniosło niezwykłą ergonomiczną konstrukcję instrumentu, a zastosowanie oprogramowania NIS-Elements daje w efekcie zaawansowane narzędzie do zautomatyzowanego tworzenia oraz analizy obrazów 3D.
>>> CZYTAJ WIĘCEJ na stronie producenta